DAĞITIM KAPSAMINDAKİ REÇETELER HK.

DAĞITIM KAPSAMINDAKİ REÇETELER HK.

 

Gece nöbetinde gelen, Dağıtım Kapsamında yer alan Mor ve Hemofili Reçeteleri nin yalnızca o günlük dozajının karşılanması geri kalan dozajları için, eczanenin gece nöbetini takip eden gün Eczacı Odası’ na başvurmaları gerekmektedir.

 

Dağıtım Kapsamında olmadığı halde C Grubu Faturalandırmaya dahil edilen reçetelerin, geri çağırılarak “Sıralı Dağıtım Kapsamında” kutucuğunun işaretlenmemiş  olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Dağıtım Kapsamındaki reçeteleri karşılarken eczanelerin dikkatli davranmaları, dahil olmadıkları reçeteleri karşılamamaları ve kotalarını dikkatli takip etmeleri gerekmektedir. Kota aşımı ve sehven karşılanan reçetelere Temmuz ayı itibariyle kesinlikle onay verilmeyecektir.

 

Reçete girişlerinde ilaç tutarlarının eczaneler tarafından değiştirilmesi Türk Eczacılar Birliği tarafından kapatılmıştır. Bu sebeple Reçete Tevzi ekranlarında ilaçla birlikte gelen fiyatlar kabul edilecektir. Kota takipleri esnasında sıkıntı yaşanmaması adına eczanelerin reçetelerini günlük olarak girmesi gerekmektedir.

22 Ekim 2012 - Okunma Sayısı : 2005