İSTANBULKART ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPMIŞ ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!!!

İstanbul’da sağlık personelinin ücretsiz toplu taşım hizmetinden yararlanmak üzere Odamıza başvuru yapmış üyelerimiz kartlarını aşağıda tanımlandığı şekilde, online olarak temin edebileceklerdir; 

Başvuru sahiplerinin Kişiselleştirilmiş İstanbulkart başvurusu esnasında kimlik kartları ile fotoğraflarını hazır bulundurmaları gerekmektedir.

SAĞLIK ÇALIŞANI KARTI ONLINE BAŞVURU İŞLEM ADIMLARI 

1. https://bireysel.istanbulkart.istanbul sitesine üye olunuz ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapınız.

2. Menüden "İstanbulkart almak istiyorum"u seçiniz.

3. Açılan sayfada Eczacı Kart’ını seçiniz ve fotoğrafınızı kaydederek online başvuruya devam ediniz.

4. Kart ücreti ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

5. Üyelik sayfanızdan giriş yaparak başvuru durumunuzu kontrol edebilir ve başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde "Gönderi Barkod No" sisteme yansıyacaktır. Fotoğraf ya da farklı bir adımda sorun çıkması halinde başvurunuzu güncellemeniz gerekmektedir.

6. Online başvurunuzu tamamlamanız durumunda en geç 2 iş günü içinde İstanbulkartınız üretilerek PTT Kargoya verilir. Kartınız PTT aracılığı ile başvuru esnasında belirttiğiniz adrese teslim edilmektedir. Başvuru sayfanızda görüntülediğiniz barkod numarası ile http://gonderitakip.ptt.gov.tr sitesi üzerinden İstanbulkart’ınızın nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

* PTT tarafından adresinizde bulunamadığınız takdirde haber kağıdı bırakılarak, Eczacı Kartınız bağlı bulunduğunuz PTT şubesinde bir hafta bekletilmektedir. Eczacı Kartınızın PTT şubesinden teslim alınmaması halinde İkitelli Sanayi Metro İstasyonu içinde bulunan İstanbulkart Ofisine iade edilmektedir.

* Başvuruya ait detaylı bilgilere https://www.istanbulkart.istanbul/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

* Ücretsiz otopark hizmetinden yararlanabilmek için İBB tarafından verilen sağlık çalışanı kartı ve adınıza tescilli araç ruhsatı suretini https://ispark.istanbul/online-basvuru linkine yüklemeniz gerekmektedir. Başvurunuzun onay bilgisi e-posta adresinize gönderilecektir. 

21 Ocak 2022 - Okunma Sayısı : 1360