Kamuoyuna !

Kamuoyuna !
 
Taksim Gezi Parkı’na sahip çıkmak için barışçıl gösteriler yapan yurttaşlarımızın tepkilerini gösterdiği yer, kentimizde İZMİT CUMHURİYET ÇOCUK PARKI olmuştur.
Hergün saat 19.00’da Cumhuriyet Çocuk Parkı’nda buluşan yurttaşların tepki ve taleplerini barışçıl gösterilerle ortaya koymaları meşrudur ve evrensel bir haktır. Kocaeli’ndeki yurttaşlarımızı tepki ve taleplerini ortaya koymak için yaptıkları gösterilerde, barışçı alana özen göstermeye, kamunun kullanımına ayrılmış alanlara ve diğer yurttaşların mal ve haklarına zarar vermemeye, özellikle de dışarıdan gelecek provokasyonlara karşı uyanık olmaya çağırıyoruz.
Kolluk görevlilerine ise bu eylemlere saygı gösterme ve her türlü şiddet uygulamalarından derhal vazgeçme çağrısında bulunuyoruz. Çünkü, dün akşam saatlerinde sadece demokratik tepkilerini dile getirmek için alanlarda toplanmış olan halka biber gazı ve joplarla müdahale edilmiştir. Bu durum kabul edilemez.
Ayrıca, güvenlik kuvvetlerinin gözü önünde ellerinde sopalarla göstericilere saldıran ve şehirde terör estiren siviller ile onları koruyan kamu görevlileri hakkında derhal işlem yapılması için Kocaeli Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nı göreve çağırıyoruz.
Anayasal haklarımızın engellenmesi ve şiddet kullanarak baskı altına alınmak istenmesine karşı ortak duruşumuz sürdürülecektir.
 
TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu
Kocaeli Tabip Odası
DİSK Bölge Temsilciliği
KESK Şubeler Platformu
Kocaeli Eczacı Odası
Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası
Kocaeli Diş Hekimleri Odası                               

11 Haziran 2013 - Okunma Sayısı : 3181